Stoły SRM do cięcia materiału

Podstawowym narzędziem producentów roletek materiałowych jest stanowisko do cięcia tkaniny na formatki. Proponowane przez nas stoły do cięcia tkanin (SRM) skierowane są do dużych i małych producentów, jak i do osób, które dopiero rozpoczynają produkcję. Szeroki wybór wersji stołów do cięcia tkanin zaspokoi różnorakie potrzeby.

Dla rozpoczynających produkcję i małych producentów, którzy pragną kupić urządzenie solidne, ale za niewielką kwotę, polecamy serię Eko oraz nowość w naszej ofercie – stół z nożem pneumatycznym! Dla firm dla których najważniejsza jest wydajność oraz jakość polecamy wersje Standard i Premium. We wszystkich wersjach dostępne są trzy wielkości stołu oraz opcje dodatkowe.

Na specjalne życzenie możemy również wykonać stół poza standardowymi wielkościami i doposażyć go tak, jak tego pragnie klient. Podstawowym narzędziem do cięcia jest nóż elektryczny krążkowy, a w wersji Premium nóż krążkowy i ultradźwiękowy (stosowany wymiennie), dzięki któremu nawet najtrudniejsze tkaniny ucinane są dokładnie, równo, a ich brzegi się nie strzępią.

Typ stołu A – szerokość blatu D- szerokość całkowita C – długość cięcia L – szerokość cięcia B – długość całkowita
SRM Mini 2450 3250 2750 2450 3450
SRM Medium 2750 3250 2750 2750 3450
SRM Maxi Pneumatyczny 3000 3270 2750 2950 3450
SRM Maxi 3100 3600 3000 3050 3550

Wymiary stołu SRM

SRM Ekonomiczny

To najprostszy typ stołu do cięcia tkanin. W zależności od wybranej wielkości wyposażony jest w nóż elektryczny krążkowy lub zwykły wymienny nóż handlowy. Również docisk zależy od wybranej wielkości – w wersji Medium na stole zainstalowany jest podwójny docisk pneumatyczny, natomiast w wersji Mini jest to pojedynczy docisk ręczny. Niezależnie od wybranej wielkości i zainstalowanego noża, sam jego przesuw odbywa się ręcznie. Dzięki zminimalizowaniu wyposażenia, cena stołu jest bardzo atrakcyjna i idealnie trafia w potrzeby początkujących producentów, kupujących swoje pierwsze stanowisko do cięcia tkanin. Głównym atutem stołu, poza jego ceną, jest solidna prowadnica liniowa z zamocowanym wózkiem, na którym znajduje się nóż. Rozwiązanie takie zapewnia wysoką precyzję działania oraz bardzo dużą żywotność urządzenia.

Tryb pracy Tryb pracy Cięcie Docisk Pedał / linka Liniał długi Podświetlenie
SRM Mini Ekonomiczny Ręczny Ręczne Ręczny Brak Brak Brak
SRM Medium Ekonomiczny Ręczny Nóż elektryczny krążkowy Pneumatyczny Brak Opcja Opcja
Stół do cięcia tkanin SRM mini ręczny

Stół do cięcia tkanin Mini, ręczny

 

SRM Standard

Wyższa wersja stołu do cięcia tkanin wyposażona jest standardowo w nóż elektryczny krążkowy. W przypadku wielkości stołu w wersji Mini, operator ręcznie przesuwa nóż po prowadnicy, natomiast w większych stołach przesuw noża jest automatyczny. W takim wypadku sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego. W programie mamy do wyboru takie opcje jak: wykrywanie końca materiału, ustawienie funkcji docisku (czy ma być opuszczony czy podniesiony przy powrocie noża), ustawienie prędkości jazdy noża, czy proste ustawienie odległości na jaką ma pojechać nóż. Ponadto na panelu wyświetla się licznik cięć, a przy uruchomieniu jest możliwość wyboru języka (polski / angielski). Zaawansowane parametry stołu można zmieniać dopiero po zalogowaniu się operatora.

W wersji Standard w podstawowym wyposażeniu jest LEDowe podświetlenie przystawki tnącej oraz podwójny docisk pneumatyczny. Dzięki takiemu wyposażeniu oraz doskonałemu stosunkowi jakości do ceny, jest to najczęściej wybierany model stołu.

Tryb pracy Tryb pracy Cięcie Docisk Pedał / linka Liniał długi Podświetlenie
SRM Mini Standard Ręczny Nóż elektryczny krążkowy Pneumatyczny Brak Opcja Tak
SRM Medium Standard Auto Nóż elektryczny krążkowy Pneumatyczny Opcja Opcja Tak
SRM Maxi Standard Auto Nóż elektryczny krążkowy Pneumatyczny Opcja Opcja Tak

 

SRM Premium

Najwyższa wersja stołu SRM do cięcia tkanin na rolety. Stół wyposażony jest w dwa, wymienne noże: elektryczny krążkowy i ultradźwiękowy. W programie na panelu dotykowym, poza standardowymi opcjami, jest możliwość włączenia zmniejszonej prędkości wejścia noża w materiał co jest niezwykle istotne podczas używania noża ultradźwiękowego. Dzięki temu operator może ustalić najlepsze ustawienie dla każdej, nawet najbardziej wymagającej tkaniny, a następnie je zapamiętać dla 25 rodzajów tkanin.  Przełączanie między jednym a drugim nożem jest bardzo proste i nie trwa dłużej niż jedną minutę.

W wersji Premium zachowane zostały wszystkie opcje wyposażenia z wersji Standard. Dodano długi liniał, ułatwiający równe ucięcie tkaniny oraz ustawianie belki materiału do bandy za pomocą ręcznego systemu przesuwu znajdującego się pod blatem stołu. Przy takim układzie zyskują Państwo bardzo wydajne urządzenie, które dodatkowo można jeszcze ulepszyć przez dodanie opcji dodatkowych.

Tryb pracy Tryb pracy Cięcie Docisk Pedał / linka Liniał długi Podświetlenie
SRM Medium Premium Auto Nóż ultradźwiękowy Pneumatyczny Tak Tak Tak
SRM Maxi Premium Auto Nóż ultradźwiękowy Pneumatyczny Tak Tak Tak

SRM Pneumatyczny

Pneumatyczny stół do cięcia to nowość w naszej ofercie. Skierowany jest do osób, które chciałyby kupić duży stół, niezawodny i bardzo prosty w obsłudze. Za cięcie odpowiada wymienne ostrze handlowe, a za jego przesuw siłownik pneumatyczny. Z tego powodu niezbędny jest dostęp do sieci sprężonego powietrza. Przystawka wyposażona jest w podwójny docisk pneumatyczny oraz, w opcji dodatkowej, podświetlenie LED, wymagające podpięcia do zwykłego gniazdka. Ponieważ nóż zawsze bardzo szybko jedzie na koniec stołu nie ma tu mowy o skomplikowanym systemie sterowania. Podobnie jak i na innych stołach, możemy zainstalować liniał ręczny lub z wyświetlaczem cyfrowym, wyposażyć stół w dodatkową półkę, lub półkę składaną „wykrojoną” z blatu roboczego (ułatwiająca dostęp do materiału na blacie – szczegółowy opis znajduje się w opcjach dodatkowych).

Tryb pracy Tryb pracy Cięcie Docisk Pedał / linka Liniał długi Podświetlenie
SRM Maxi Pneumatyczny Auto Nóż pneumatyczny Pneumatyczny Opcja Opcja Tak

Opcje dodatkowe

  • Liniał na całej szerokości stołu umożliwia dokładne ustawienie materiału na wymagany wymiar i zachowanie kąta prostego. Liniał może być ustawiany i blokowany ręcznie, a odległość odczytywana z naklejonych na stole miarek – jest to wersja podstawowa. Wyższa wersja to liniał z listwą magnetyczną i wyświetlaczem cyfrowym, na którym operator może odczytać wymiar. Najwyższa wersja to liniał sterowany za pomocą panelu dotykowego, na którym wpisuje się wymiary ciętej tkaniny, a liniał sam jedzie na zadaną pozycję.
  • System rozwijania materiału to liniał z chwytakami. Jeszcze bardziej upraszcza pracę operatora – ten musi jedynie wpisać wymiar formatki a liniał rozciągnie materiał na odpowiednią szerokość stołu. Do zadań operatora należy początkowe rozwinięcie tkaniny do noża oraz obrócenie i zdjęcie gotowej formatki.
  • Podajniki materiału z automatycznym rozwijaniem tkaniny to dodatkowe ułatwienie w przypadku zakupu stołu do cięcia tkanin razem z liniałem z chwytakami.
  • Podświetlenie materiału na przystawce to jedna z podstawowych opcji stołu do ciecia rolet SRM, ale powierzchnie podświetlenia można dodatkowo zwiększyć o powierzchnię całego stołu roboczego lub tylko jego części. W takim przypadku stosujemy panele LED pod blatem wykonanym z mlecznego szkła odpornego na uderzenia.
  • Ustawienie (inaczej centrowanie) belki materiału może odbywać się ręcznie – operator stołu SRM za pomocą specjalnych kół pod blatem przesuwa belkę w odpowiednią stronę, tak by materiał przylegał idealnie do bandy bocznej. Proces ten można zautomatyzować.
  • Tylny docisk pneumatyczny z korytkiem montażowym i zestawem kostek ustalających to propozycja dla osób chcących maksymalnie wykorzystać możliwości i wielkość stołu. Dzięki nim na końcu stołu roboczego zyskujemy stanowisko montażowe do składania rolet (przydatna funkcja w systemach, w których trzeba końcówkę tkaniny wsunąć w kanałek rurki).
  • Pod blatem stołu roboczego, na ⅓ lub ½ jego długości stołu roboczego możemy umiejscowić półkę, na której można gromadzić komponenty, materiał lub gotowe rolety.
  • Przy stołach o dużych gabarytach, zwłaszcza o dużej szerokości, proponujemy wykonanie blatu ze składaną półką o szerokości 60 cm. Półka po rozłożeniu jest częścią blatu, natomiast po złożeniu umożliwia łatwiejszy dostęp do materiału znajdującego się po środku stołu. Półka przytrzymywana jest przez siłowniki gazowe, dzięki czemu nie opada w trakcie pracy, ani nie uderza o stół w trakcie zamykania.
  • Przedłużenie stołu roboczego do 4 m długości.