Piła dwugłowica do aluminium i tworzyw, do rolet zewnętrznych – PAT

Piły do aluminium / stanowiska do cięcia:
Centrum Cięcia i Montażu Rur Nawojowych / PAT Piła dwugłowicowa do rolet zewnętrznych / PA ø600 – Piła do rolet zewnętrznych / PA ø300 / PA ø350 Moskitiery / Piła dwugłowicowa do bram rolowanych / Stanowisko do cięcia / Przymiar

PAT Piła do aluminium i tworzyw, do rolet zewnętrznych

Piła dwugłowicowa do produkcji rolet zewnętrznych, służy do cięcia skrzynek oraz pancerzy. Wyposażona jest w:
• tarczę o średnicy 600 mm – zapewnia wysoką jakość cięcia elementów aluminiowych;
• tarczę o średnicy 500 mm – zapewnia wysoką jakość cięcia elementów z tworzywa.

Zastosowanie drugiej tarczy, służącej do cięcia elementów z tworzywa, wydłuża żywotność obu tarcz.

Osłona z poliwęglanu o gr. 6mm – podnosi komfort pracy operatora, a zastosowanie niezbędnych zabezpieczeń na drzwiach i osłonie dają poczucie bezpieczeństwa.

Piła PAT posiada dwa podajniki rolkowe (w opcji podstawowej 3 m podajnik podawczy i 4 m podajnik odbiorczy ze zderzakiem). Podajniki na życzenie klienta mogą być dłuższe.

Piła do aluminium i tworzyw, do cięcia skrzynek rolet zewnętrznych

Panel dotykowy piły PAT

Piła PAT i jej oprogramowanie zbudowane jest w oparciu o automatykę niemieckiej firmy Beckhoff, gwarantującą najwyższą jakość i niezawodność. Na piłę przesyłane są pliki ze zleceniami cięcia, które operator wybiera i zatwierdza. Innym rozwiązaniem, w przypadku odmiennej organizacji produkcji, gdy nie ma możliwości wygenerowania pliku zleceń, ale klient używa drukarek kodów, możemy zaoferować skaner do zleceń – skraca on czas wprowadzania zlecenia, co zwiększa znacząco wydajność maszyny i ogranicza możliwość pomyłki popełnionej przez operatora.

Zderzak z servonapędem

Piła w wersji podstawowej posiada zderzak ręczny z odczytem z miarki. Opcjonalnie zderzak może być programowalny, napędzany serwosilnikiem – takie rozwiązanie zapewnia precyzję i powtarzalność wymiaru ciętych detali. Jeszcze innym rozwiązaniem jest zderzak przesuwany za pomocą korby i odczytem wymiaru na wyświetlaczu cyfrowym przy korbie.

Dociski pneumatyczne, zarówno boczne jak i górne, utrzymują stabilnie cięte elementy. Docisk ręczny, czteropunktowy, jest niezbędnym uzupełnieniem docisków pneumatycznych przy cięciu niektórych obudów rolet. Skrzynki rolet można ciąć zarówno w komplecie góra / dół, jak również pojedynczo.

Obudowa tarcz z wyjściem na odciąg

Szuflady do zbierania opiłków i wiór aluminiowych i osobno do tworzyw, są standardowym rozwiązaniem w większości modeli naszych pił, ale opcjonalnie możemy zaproponować króćce do przyłącza odciągów, które pomagają zminimalizować zanieczyszczenia wiórami powstałymi podczas cięcia (i zastępują szuflady).

Wyjście do odciągu górnego

Przy składaniu zamówieniu klient precyzuje swoje potrzeby aby otrzymać produkt przygotowany indywidualnie dla niego.