TR-A Rolety Zewnętrzne

Testery rolet:
TR-A / TR-A Plisy / TR-A Rolety Zewnętrzne / TR-A Screen / TR-A Rolety Dachowe

Do rolet zewnętrznych można stosować testery z samym napędem pionowym (opcja polecana zwłaszcza mniejszym producentom) albo z napędem pionowym i poziomym. Obie te opcje są zaznaczone w nazwie wersji jako 1 – napęd poziomy i 2 – napęd pionowy i poziomy.

TR-A MAX 1

Tester ten przeznaczony do testowania rolet zewnętrznych o dużych gabarytach i ciężarze, jest niższą wersją TR-A SERWO Uniwersalnej: wysokość, za którą odpowiedzialny jest motoreduktor z przekładnią i enkoderem, sterowana jest z panelu dotykowego, szerokość rozstawu uchwytów ustawiana jest ręcznie przez operatora windy, natomiast same uchwyty są pneumatycznymi uniwersalnymi uchwytami dopasowanymi do wielu rodzajów skrzynek. Uchwyty te ułatwiają montaż rolety na testerze oraz w większym stopniu niż uchwyty ręczne, zapewniają kompatybilność nowo wprowadzanych do produkcji skrzynek.

TR-A MAX 2

Wersja TR-A Max z uniwersalnymi uchwytami, wyposażona w dodatkowy napęd odpowiedzialny za rozsuwanie uchwytów na zadaną przez operatora szerokość. Za dodatkowy napęd odpowiadają silniki krokowe z przekładniami.

TR-A Serwo Uniwersalna 1

Ta wersja testera łączy niezawodność TR-A Serwo z ekonomicznością niższych wersji. Serwosilnik zapewnia powtarzalność wymiaru i bezawaryjną pracę, natomiast zastosowanie ręcznego rozsuwu uchwytów znacznie obniża cenę w porównaniu do najwyższej wersji.

TR-A Serwo Uniwersalna 2

Tester przeznaczony dla dużych firm produkcyjnych. Sterowanie w poziomie (uchwyty rozsuwają się na pożądaną odległość automatycznie) i pionie odbywa się za pomocą panelu dotykowego. Winda wyposażona jest w pneumatyczne, uniwersalne uchwyty, ułatwiające montaż rolety na windzie i przyspieszające czas produkcji. Praca operatora ogranicza się do wprowadzenia wymiarów rolety i założenia jej na uchwyty. Za wszystkie napędy odpowiadają 3 serwosilniki, dzięki którym uzyskujemy dokładność do 0,1 mm, i które same się regulują, nie ma więc potrzeby zerowania urządzenia w trakcie pracy.

Maszyna

TR-A MIX Uniwersalna 2

Istnieje również możliwość zastosowania silników krokowych na napędach poziomych, zamiast serwosilników. Napęd odpowiedzialny za ruch pionowy – serwosilnik. To opcja dla osób, które potrzebują precyzyjnego pomiaru wysokości oraz nie mogą sobie pozwolić na poświęcenie czasu produkcji na zerowanie urządzenia co kilka, kilkanaście cykli. Jest to kompromis dla firm potrzebujących funkcjonalności najwyższej wersji, lecz szukających oszczędności.