Gilotyna do tkanin plisowanych

Urządzenie pneumatyczne wyposażone w nóż oraz przeciwnóż, prowadnice tkanin o łącznej długości 3m, oraz pedał sterujący i osłonę. Służy do cięcia złożonej tkaniny plis. Gilotyna doskonale sobie radzi nawet z trudnymi tkaninami.

Zamiast miarki z ręcznym blokowaniem przymiaru, możemy zaproponować zastosowanie listwy magnetycznej z cyfrowym wyświetlaczem. Przy tym rozwiązaniu możliwe jest uzyskanie dokładności do 0,1 mm.

Istnieje opcja zautomatyzowania gilotyny przy użyciu programowalnego zderzaka, z zastosowaniem serwosilnika, przekładni, panelu dotykowego. Operator wpisuje w panelu szerokość gilotyny – zderzak służący za bazę odjeżdża na tę odległość, operator dosuwa tkaninę do zderzaka, naciska start na panelu, po czym następuje uruchomienie docisku, start noża i zwolnienie docisku. Jeśli w firmie stosowane są skanery i drukarki etykiet na różnych etapach produkcji, można je zastosować również i w gilotynie z programowalnym zderzakiem. W takiej sytuacji program zostaje przystosowany do programu już istniejącego w firmie.

gilotyna pneumatyczna z wyswietlaczem

gilotyna do plis